Masaże egzotyczne, czyli lecznicza przyjemność ze Wschodu

Masaże egzotyczne to jeden z piękniejszych prezentów, jakie otrzymaliśmy od ludzi Wschodu. Ich celem jest coś więcej, niż tylko rozmasowanie mięśni. Mają przywrócić harmonię do naszego organizmu. Choć wyróżnia się ich kilka rodzajów, to tak naprawdę wszystkie opierają się na podobnym rytuale dążącym do uzyskania swobody w przepływie energii w ciele.

Do najpopularniejszych masaży egzotycznych należą: tajski, lomi lomi, mauri i shiatsu. Różnią się pod pewnymi względami, choć dążą do tego samego celu. W zależności od własnych preferencji każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Masaż tajski

Masaż tajski wczasy w górach

Niektórzy obawiają się bólu, jaki może towarzyszyć masażowi tajskiemu, jednak nie ma innej metody, która pozwala poruszyć mięśnie, o których istnieniu dawno zapomnieliśmy. To typ masażu głębokiego, który polega na uciskaniu i wyciąganiu kolejnych partii mięśni, od stóp do samej głowy. Znane są skutki psychologiczne masażu tajskiego – pomaga leczyć depresję, zwalcza napięcie spowodowane zaburzeniami emocjonalnymi.

Tajscy masażyści używają do jego wykonywania nie tylko dłoni, lecz także łokci, stóp, kolan, kciuków… Masowany jest proszony do wykonywanie różnego typu pozycji, które przypominają te z jogi. Dlatego mówi się o elementach „biernej jogi” w masażu tajskim. Pozytywnych skutków tego masażu jest wiele, a uczucie relaksu po wyjściu od masażysty – nie do opisania.

Masaż lomi lomi

Osoba, która wykonuje masaż lomi lomi wygląda trochę, jakby tańczyła. I trochę tak jest. Mówi się, że „tańczymy z radości”, a masaż lomi lomi ma być właśnie sposobem na przekazywanie radości, więc wszystko się zgadza.

Hawajski masaż leczniczy lomi lomi wykonuje się przede wszystkim przedramionami. Całemu rytuałowi towarzyszy hawajska muzyka, w rytm której masażysta naciska na ciało. Masowany jest pokrywany aromaterapeutycznymi olejkami.

Oprócz pozytywnych skutków fizycznych, lomi lomi przynosi też ukojenie duszy. Ma działanie terapeutyczne, pozwala pozbyć się przykrych uczuć, zapomnieć o smutkach i skupić się na przyjemnym tu i teraz.

Masaż maur-i

Masaż maur-i pochodzi z Polinezji. Przypomina nieco hawajski lomi lomi – również wykonuje się go głównie przedramionami, a masowaniu towarzyszy przyjemna muzyka i olejki aromaterapeutyczne.

Masaż maur-i wykonywany jest wedle mapy czakr. Najpierw masuje się plecy, gdzie gromadzi się stres. Potem następuje masaż pośladków. Następnie masażysta prosi o odwrócenie się przodem, masuje przód ciała oraz twarz. Na koniec masowanemu obmywane są stopy. Masaż maur-i ma działanie silnie odprężające. Zrelaksowani masowani bardzo często zasypiają w trakcie zabiegu.

Masaż shiatsu

Masaż shiatsu to japońska technika, nazywana tam metodą „uciskania palcem”, „leczenia dotykiem” lub „akupunkturą bez igieł”. Poprawia kondycję organizmu, działa leczniczo na organy wewnętrzne i rozluźnia mięśnie.

Masowana osoba przychodzi na zabieg w wygodnym ubraniu lub okryta ręcznikiem. Masażysta shiatsu nie stosuje olejków, nie używa też siły – nacisk udaje mu się osiągnąć, dzięki odpowiedniemu ułożeniu ciała. Przy tym o masowania używa różnych części ciała – palców, całych rąk, przedramion, kolan czy stóp. Zaczyna zawsze od tylnych części ciała, następnie masuje przód.

Nie należy obawiać się bólu podczas masażu shiatsu. Nacisk jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb masowanego i jego progu bólu.

Poznaj nasze masaże i daj się zrelaksować w górach

WCZASY W GÓRACH  PROGRAM  KONTAKT