Masaże klasyczne

Masaże klasyczne najlepsze w oczyszczaniu duchowym i fizycznym

 
Masaże klasyczne to podstawowa metoda przeciwdziałania różnego rodzaju dolegliwościom ciała oraz ducha. To właśnie on jest podstawą wielu dzisiejszych technik masowania ciała. Pozostaje też najbardziej popularną formą masażu. 
 
Masaż klasyczny, choć dziś solidnie opisany w źródłach, to tak naprawdę najbardziej instynktowny sposób na sprawienie ulgi zmęczonych i spiętym mięśniom oraz zapewnienie relaksu. W jednej i w drugiej funkcji sprawdza się doskonale.
 
Masaż klasyczny na wyjeździe
 

Masaż klasyczny - całościowy lub częściowy

 
Masaż klasyczny może być całościowy, co oznacza, że masażysta zajmuje się całym ciałem pacjenta. Stopniowo masuje od stóp po kark. 
Może również skupić się jedynie na wybranej, problematycznej partii, np. na kręgosłupie czy na plecach. 
 

Techniki stosowane w masażu klasycznym 

 
Jest przynajmniej kilka technik, które masażyści mogą wykorzystywać podczas zabiegu. Najważniejsze z nich to: głaskanie, wyciskanie, rozcieranie, ugniatanie, wibracja, oklepywanie, wstrząsanie, wałkowanie oraz tzw. ruchy bierne.
Stosuje się je w odpowiedniej kolejności, ze świadomym rozłożeniem siły. Niektóre techniki zawierają elementy innych, ich dobór zależy od dolegliwości i stanu zdrowia pacjenta.
 
Wyjazd pary na wczasy z masażem
 

Wskazania i przeciwwskazania do masażu klasycznego

 
Większość osób może zdecydować się na masaż klasyczny, ponieważ jest to najbardziej podstawowa i najbardziej powszechna forma tego typu zabiegów. Są jednak osoby, dla których jest on szczególnie wskazany. To przede wszystkim osoby, które doznały skrętu, złamania lub stłuczenia kości lub stawów, naciągnięć lub naderwań ścięgien, mają problemy z kręgosłupem, są zestresowane i zmęczone, są po wylewie, intensywnie trenują.
Nie powinny natomiast poddawać się masażowi klasycznemu osoby, które mają nadciśnienie,  miażdżycę,  choroby serca, wysoką gorączkę, zmiany skórne (np. łuszczycę), krwiaki. Ostrożność powinny też zachować kobiety w ciąży oraz w czasie menstruacji. 

 

WCZASY W GÓRACH  PROGRAM  KONTAKT